Kot Jawajski – zachowanie, zalety

Kuzynami kotów Jawajskich są koty orientalne. W rzeczywistości jawajski kot jest odmianą jednego koloru kota balijskiego. Natychmiastowo zyskały sporą popularność gdyż nietypowy wygląd pupila, błyskawicznie przysporzył mu zainteresowanych nim hodowców. Podobnie jak praktycznie każde typy uznane za orientalne do grupy kotów orientalnych, między innymi i jawajski wykazuje się sporym temperamentem.

jawajski
Kot Jawajski – zdjęcie znalezione na stronie Dompict.com

Pupile tej rasy są bardzo energiczne, żywe a także mają sympatyczny i radosny sposób zachowania. Z racji własnej ruchliwości pupile tej rasy nie będą czuć się szczęśliwe w niewielkich lokalach. Zapewne wolą one budynki z możliwością spaceru po ogrodzie. Także samiczki jak samce, nie odchodzą znaczny dystans od domu. Są raczej strachliwe więc z pewnością taki inny, obcy świat będzie czworonoga zniechęcał. Wielu właścicieli tych czworonogów uważa, że ich pupile bez najmniejszego kłopotu reagują na ich głos.

Jeśli chcielibyśmy nauczyć naszego kota kilku poleceń, nie ma z tym dużego problemu. To zwierzęta szczególnie chętne do wykonywania poleceń, a co najistotniejsze sprawia im to ogromną radość. Dobrze jest wiedzieć, zanim w rodzinnym mieszkaniu pojawi się kot Jawajski, iż koty takie szczególnie silnie przywiązują się do własnych opiekunów. Tak więc źle znoszą spore samotne godziny.

Jak na zwierzaka przystało, również jawajski kot jest dosyć ostrożny w stosunku do obcych. Przyzwyczaj się do dużej rodziny, lecz przywiązanie się do nowych jej członków, może potrwać nieco czasu. Pupile takiej rasy mogą jednak nie dobrze czuć się w mieszkaniach w których przebywają dzieci. Ich głośne zachowanie oraz niedelikatność w kontaktach bezpośrednich, może być dla kota nie do zaakceptowania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *