Kot Birmański – cechy charakteru

Kot Birmański jest z pewnością przedstawicielem kociej arystokracji. Nie tylko jego zachowanie oraz i sposób chodzenia mówi o jego znacznym pochodzeniu. Jego styl bycia jest stały i spokojny. Rasa otrzymana została poprzez pomieszanie kota rasy syjamskiej wraz z przedstawicielem odmiany perskiej. Dzięki temu udało się otrzymać kota o kolorystyce syjama, posiadającego dłuższą i mocniej obfitą okrywą włosową.

birmanski
Kot birmański – zdjęcie znalezione na stronie Wierzba.wzks.uj.edu.pl

Kot birmański zabiega by być w środku otoczenia, wciąż spostrzegany oraz pieszczony. Dobrze więc będzie czuł się w rodzinach lub mieszkaniach w których mieszka kilku ludzi. Z pewnością jednak pupile takie przywiązują się najsilniej do pojedynczej osoby, w taki sam sposób jak przywiązują się psy. Kot birmański ceni maluchy, może spędzać mnóstwo chwil na wzajemnych figlach razem z latoroślami.

Charakteryzuje się dużym spokojem a także cierpliwością nawet kiedy dziecinne pieszczoty sa nieco mniej delikatne. Może między innymi przebywać w mieszkaniach w których przebywają także inne zwierzęta. W stosunku do psów zachowują pewien dystans, lecz nie przejawiają agresji. Pomimo iż jest to pupil przywykły do życia w domu, nie należy go przymuszać do spędzania wielu godzin tylko w domu.

Trzeba umożliwić mu choć parę chwil na wspólną frajdę albo spacer po parku. Zakupując kociaka tej odmiany powinniśmy zdać sobie sprawę że będzie on potrzebował licznego czesania a także zabiegania o szatę pupila będącą jego znacznym atutem. Powinno się koniecznie przygotować się na dosyć dużą ilość włosów zostawionych na fotelach i podłogach, głównie w okresie przejściowym.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/kot-birmanski-usposobienie/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *