Kot Azjatycki – hodowla, opis

Mnóstwo osób w obecnych czasach jest szczególnie skłonne do przetrzymywania kota niż psa. Z jakiego powodu się tak dzieje? Na pewno ze względu na czas. Pies potrzebuje wczesnego budzenia się, zabierania go na przechadzki. Co istotne pies zostawiony samotnie w mieszkaniu zacznie hałasować, skomlić lub rozwalać sprzęty domowe.

azjatycki
Kot azjatycki – zdjęcie znalezione na stronie Gccfcats.org

Koty jednak trochę lepiej pokonują samotność. Często po prostu śpią, załatwiając własne potrzeby fizjologiczne w kociej toalecie. Znacznie lepiej jest zdecydować się na kociaka czystej krwi niż takie nieznanego pochodzenia. Mamy w tedy świadomość które cechy charakteru będzie on posiadał i co powinniśmy mu, jako właściciele zorganizować.

Odmiana pupili jest tak sporo, iż na pewno przeważająca liczba z nas odnajdzie rasę właściwą dla siebie i własnego stylu życia. Jedną z odmian może być kot azjatycki. Zwierzęta tej odmiany rodzą się w swojego rodzaju dwóch możliwościach, jeden nich to kot azjatycki długowłosy, drugi zaś krótkowłosy. Pupile wspomnianej rasy wywodzą się z Anglii, która to jest wyjątkowo znana z hodowli czworonogów, przede wszystkim kotów. Zazwyczaj koty takiej odmiany doskonale odnajdują się za równo jako zamieszkujący wsi jak i miast.

Nie przepadają one za przechadzaniem się po ogrodzie, z tego powodu także nie jest konieczne jego posiadanie. Wbrew ludzkim stereotypem, kot azjatycki, negatywnie przeżywa długotrwałą samotność. Znacznie bardziej komfortowo czuje się on mając możliwość by wdrapać się na kolana swojemu właścicielowi znajdować się w samym środku uwagi.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *