Devon Rex – cechy, hodowla

Pupile takiej rasy wywołują bardzo sprzeczne odczucia w osobach które widzą je pierwszy raz. Przypominają stworzenia z innej planety albo tajemnicze obce istoty. Mimo wszystko jednak koty Devon rex zdobyły także ogromne ilości hodowców, prawie zakochanych w tych kotach. Pierwszy kot o pofalowanej sierści, został odkryty w Anglii.

devon
Devon Rex – zdjęcie znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Jego niesamowite małżowiny uszne albo struktura sierści, wzbudziły zainteresowanie w wielu ludziach, z tego powodu również postanowiono skrzyżować go z innym kotem. W miocie pojedyncze z urodzonych z tego miotu kociąt, zdobyło sierść falowana. W taki sposób więc zaczął zdobywać swoją popularność kot Devon rex. Według mnóstwa miłośników, pupile takie dysponują niesamowitymi pokładami sił witalnych.

Umieją praktycznie calutki dzień bawić się i wariować nie okazując większego zmęczenia. Mimo własnej energiczności pupile te silnie przywiązują się do opiekuna oraz kochają spędzać wraz z nim czas tak długo jak to tylko możliwe. Kociaki tej odmiany nie muszą mieć niemal żadnych pielęgnacji sierści, należy je tylko czesać raz na jakiś czas. Nie przeraźmy się także, gdy nasz kociak w wieku kilku tygodni ma odrobinę różniącą się okrywę od zwierząt dojrzałych osobników.

Bez nerwów! U zwierząt Devon rex proces wyrastania futerka może zajmować również do paru lat. Zwierzaki takie, także doskonale sprawdzą się w mieszkaniach w bloku jak i domach jednorodzinnych. Ku radości pań domu zwierzak tej odmiany praktycznie wcale nie linieje. Ważne jest jedynie by czyścić kotu dobrze uszy. W innym przypadku może dojść do groźnego w skutkach zapalenia.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/rasa-devon-rex-ciekawostki-cechy/

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *